TOP FZG, B&O Soundsystem, Front & Rückkamera, Appel, CarPlay, Keyless, Tempomat, Wireless Charger, LED, Xenon, neue Winterreifen Pirelli
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'146 kg |
| Kerb weight | 1'815 kg |
| Type approval number | X |
| Chassis Number (VIN) | 3FM |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monaten Quality1 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 186 kW / 253 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 43'795 |
Note: actual equipment may differ from that listed.