CH-Fahrzeug, Komplett Restauriert, Motor überholt, neuer Innenraum, neu Lackiert, eine Besichtigung lohnt sich.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.1991 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'566 kg |
| Kerb weight | 1'310 kg |
| Type approval number | 1L5002 |
| Chassis Number (VIN) | SCC082910LHF65797 |
| Cubic capacity | 2'172 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 147'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 197 kW / 268 PS |
| Doors | 3 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 89'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.