Tal Carrosserie Gebr. D'Urso
Fabrikmattenweg 3
Arlesheim / BL
Tel: 061 701 64 86
Tel: [email protected]
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'320 kg |
| Kerb weight | 980 kg |
| Type approval number | 1fb461 |
| Chassis Number (VIN) | ZFA312000000414041 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 186'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 69 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.3 / 4.8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 113 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 4'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.