8-fach bereift - Vollausstattung - helles Interieur - laufende Werksgarantie bis 2028
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC487 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 53'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.