* Panoramadach * Matrix-LED * Sportauspuff * Soft-Close * Sitzlu00fcftung * uvm. *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'570 kg |
| Type approval number | 1PF680 |
| Car-Nr. | 8323 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 67'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 69 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 295'893 |
| Price | CHF 98'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.