Mit 0.00% Leasing - Topausstattung - inkl. Panoramadach und Lightseats - 5 J. Werksgarantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'499 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC540 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 49'470 |
Note: actual equipment may differ from that listed.