VETERANEN FZ 1.HAND MOTOR REVIDIERT
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.1991 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'375 kg |
| Kerb weight | 1'025 kg |
| Type approval number | 1V6260 |
| Chassis Number (VIN) | WVWZZZ15ZMK028327 |
| Cubic capacity | 1'780 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 72 kW / 98 PS |
| Doors | 2 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 14'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.