Aus erster Hand / Top Zustand / CH-Fahrzeug / Alles Original/ Frisch ab MFK
| Body style | Coupe |
| First registration date | 04.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'460 kg |
| Kerb weight | 1'295 kg |
| Type approval number | 1A2024 |
| Cubic capacity | 2'959 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 20'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 154 kW / 210 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.