Effizientes und kompaktes E-fahrzeug mit über 500 km Reichweite - Topausstattung inkl. Sunroof und Wärmepumpe - 5 J. Werksgarantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'818 kg |
| Type approval number | 1HC548 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | A |
| Price | CHF 42'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.