M Sportpaket Pro, Head-Up Display, Harman/kardon, Panorama Glasdach, Driving Assistant, Sitzverstellung elektrisch, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'582 kg |
| Type approval number | 1BS877 |
| Car-Nr. | 7N27448 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 54'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.