Vorführwagen**Sommer und Winterräder**
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'777 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1XY709 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 9'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.