WIR Anteil 10'000.--Klima, Tempomat, Blachenaufbau, Anhängerkupplung, Radio DAB+BT, Dachträger bis vorne u.s.w
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'025 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Cubic capacity | 2'179 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 58'700 |
| Price | CHF 40'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.