| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'029 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BN487 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 53'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.