Entretien suivi, expertisée du jour, roues été hiver, soignée, garantie, distribution neuve, leasing ou financement possible
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'805 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VA912 |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 203'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.6 / 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.