NEW ASTRA // SIÈGES ET VOLANT CHAUFFANT AGR // GPS // ANDROID AUTO & APPLE CARPALY
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'642 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 120000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 133 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 44'230 |
Note: actual equipment may differ from that listed.