NEUPREIS CHF 87'592.- - MERCEDES-BENZ ZÜRICH-NORD: DIE NO. 1 FÜR TOP-PREISE FABA Kasten
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 245755850000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km MSI + Flatrate 3 Jahre oder 100'000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 67'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.