Garage Augsburger GmbH
Dorfstrasse 79
Uetendorf / BE
Tel: 033 345 14 10
Tel: 079-432.98.10
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'830 kg |
| Kerb weight | 1'842 kg |
| Type approval number | 1OE259 |
| Chassis Number (VIN) | VXEVEEHZ7NZ051409 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Herstellergarantie 2 Jahre |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 176 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.