| Body style | Van |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Car-Nr. | 745D10428698 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate 36 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 33'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 68'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.