Ex- Polizeifahrzeug, Originale Kilometer
Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'229 kg |
| Trailer load braked | 5'000 kg |
| Type approval number | 1LC540 |
| Car-Nr. | 13015 |
| Cubic capacity | 2'495 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 11'599 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.5 / 9.5 / 10.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 69'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.