Schöner GTI, alle Services gemacht. Cooles Fahrzeug gepflegt. Ab Platz lechter Hagelschaden ( kaum sichtbar ).8-Fach bereift mit Winterreifen.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.1989 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 960 kg |
| Chassis Number (VIN) | Abc |
| Cubic capacity | 1'780 cc |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 79 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2019 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.