Winterräder, Parksensoren V+H, Sitzheizung, Lenkradheizung, Rückfahrkamera
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'930 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Trailer load braked | 725 kg |
| Type approval number | 1TB589 |
| Cubic capacity | 1'987 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Serviceaktivierte Toyota Garantie 10 Jahre/185'000 km. |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Power | 132 kW / 179 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 119 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 28'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.