PREZZO NUOVO: CHF 160'969 / VANTAGGIO DI PREZZO CHF 31'069/ RUOTE INVERNALI INCLUSE
Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'375 kg |
| Kerb weight | 3'075 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 015301187000 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 129'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.