BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Zürichstrasse 102
Adliswil / ZH
Tel: 044 504 74 71
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'850 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | CM29314/ERWA |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 52'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.