100 Elektro, MBUX mit Navigationssystem, Klimaanlage Vollautomatisch, Ganzjahresreifen, LED-Scheinwerfer, Sitzheizung...
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'813 kg |
| Car-Nr. | WB84493 - N103993 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km WERKSGARANTIE MSI |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 91 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 284 km |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.