Magnifique SL500, un seul propriétaire, toujours suivis a l'agence, expertise du jour, garantie 24 mois, financement poss.
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'205 kg |
| Kerb weight | 1'910 kg |
| Car-Nr. | 67 / Aigle |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 24 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 285 kW / 388 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 17.3 / 8.4 / 11.6 |
| CO2 emissions | 272 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.