M Interieurleisten Carbon Fibre, M Carbon Exterieurpaket, Wireless Charging Ablage, M Sportsitze ...und vieles Mehr
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'345 kg |
| Kerb weight | 2'000 kg |
| Car-Nr. | CS48228 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 232 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 137'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.