Panorama Glasdach, Adaptives M Fahrwerk, Anhängerkupplung, Wireless Charging Ablage ...und vieles Mehr
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'405 kg |
| Kerb weight | 2'086 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Car-Nr. | FS25026 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 183 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 42 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 86'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.