M Sportpaket Pro, Anhängerkupplung, Getränkehalter, temperiert, Harman/kardon Surround Sound System ...und vieles Mehr
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'885 kg |
| Kerb weight | 2'240 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 9V16942 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 205 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 125'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.