Anhängerkupplung, Harman/kardon Surround Sound System, Flexible Fast Charger, Panorama Glasdach ...und vieles Mehr
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'600 kg |
| Kerb weight | 2'231 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 9U75720 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.1 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 48 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 96'150 |
Note: actual equipment may differ from that listed.