M Sportpaket Pro, Panorama-Glasdach Sky Lounge, Anhängerkupplung, Sonnenschutzverglasung ...und viels Mehr
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'325 kg |
| Kerb weight | 2'776 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 9T96690 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 182'700 |
| Price | CHF 151'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.