HONDA CR-V FHEV 2.0 Advance 4WD, Preis mit Barzahlungsrabatt von 4`500 CHF alternativ Leasing mit Zinssatz 1.99 %
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'889 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | Neuwagen |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Power | 135 kW / 183 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 58'990 |
| Price | CHF 56'470 |
Note: actual equipment may differ from that listed.