ECHTE RARITÄT / 911 SPEEDSTER IM TURBOLOOK / TOP ZUSTAND / FRISCH AB MFK UND AB SERVICE / WEITERE 911ER AUF ELITE-ZUZWIL.CH
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.1989 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'580 kg |
| Kerb weight | 1'220 kg |
| Cubic capacity | 3'163 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 67'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 194'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.