LEASING AB CHF 498.- MÖGLICH
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'370 kg |
| Kerb weight | 1'905 kg |
| Type approval number | 1MP222 |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 19'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 378 kW / 515 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 22.6 / 9.9 / 14.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 345 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 49'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.