22" ALURÄDER / SPORT EDITION / PDC UND RÜCKFAHRKAMERA MIT TOP VIEW / NAVI-PROFESSIONAL / M-LENKRAD / KOMFORTZUGANG
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'760 kg |
| Kerb weight | 2'185 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 54'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.8 / 6.8 / 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.