23" RINSPEED RÄDER / HARMAN/KARDON SOUND / LEDER EXKLUSIV / SITZHEIZUNG UND LÜFTUNG / RÜCKFAHRKAMERA/ELEKTRISCHES SCHIEBEDACH
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'310 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 24.1 / 12.2 / 16.5 |
| CO2 emissions | 392 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 54'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.