CH-FAHRZEUG, AMG 19"ALUFELGERN, MULTIKONTURSITZE, KOMFORT TELEFONIE, GARAGENTORÖFFNER, KEYLESS GO, LENKRADSCHALTPADDLES, UVM.
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'205 kg |
| Kerb weight | 1'910 kg |
| Type approval number | 1MD433 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 47'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 285 kW / 388 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 18.2 / 8.8 / 12.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 291 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.