| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'745 kg |
| Kerb weight | 1'461 kg |
| Car-Nr. | 3S13621 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 2 |
| Energy efficiency | D |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.