S.R. automobiles Romont Sàrl
Route des Echervettes 4
Romont / FR
Tel: 026 652 16 80
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'217 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1sj388 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 67'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.2 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 50 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.