***Ab MFK 2023***Kasten und Hebebühne***Anhängerkupplung 3.5T***3.0 Liter***
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'827 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3IB985 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 465'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 232 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.