Demowagen,Leasing 2.9% mäglich.
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'143 kg |
| Kerb weight | 1'696 kg |
| Type approval number | 1MB697 |
| Chassis Number (VIN) | JMZKFGWMA90397708 |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Werksgarantie 6 Jahre oder 150'000km jenachdem was zuerst erreicht wird. |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 48'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.