WUNDERSCHÖNER MORGAN AERO SUPERSPORT / RARITÄT / TRAUM-FARBKOMBINATION / FRISCH AB MFK / WEITERE SPORTWAGEN AN LAGER
| Body style | convertible |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'355 kg |
| Kerb weight | 1'280 kg |
| Cubic capacity | 4'799 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 23'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 15.9 / 7.8 / 10.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 260 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 199'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.