SCHÖNER ZUSTAND / RIESEN FAHRSPASS / FRISCH AB MFK UND AB SERVICE / VIELE WEITERE 911ER AUF ELITE-ZUZWIL.CH
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'630 kg |
| Kerb weight | 1'425 kg |
| Cubic capacity | 3'600 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 29'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 20.1 / 12.9 |
| Euro norm | euro-2 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 94'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.