Top sportliches Cabrio frisch ab MFK und ab Service mit Garantie.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'820 kg |
| Kerb weight | 1'614 kg |
| Type approval number | 1AD979 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 63'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6 / 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 163 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.