CH Fahrzeug * Toit ouvrant * Boite automatique * Mode sport * 8 Roues * Assistance de freinage * Climatisation * Bluetooth *
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'380 kg |
| Kerb weight | 1'015 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fb472 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 73 kW / 100 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 08.2023 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 7'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.