Anhängerkupplung, 360 Kamera, 13 Bildschirm mit Navi, intelligentes Parkssystem, Ledersitze etc,
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'289 kg |
| Kerb weight | 1'851 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Car-Nr. | 832396 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 157 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 48'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.