Mo-Fr 08.00-12.00 13.15-18.30 / Sa bis 16.00 oder nach vereinbahrung
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 2'230 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1PF714 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 62'790 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 / 7.5 / 11.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 269 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 51'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.