CH-Fahrzeug aus 1.Hand, Lu00fcckenlos Lamborghini Service gepflegt, Frisch ab Grossem Lamborghini Service, Frisch ab MFK
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'719 kg |
| Type approval number | 1LA583 |
| Cubic capacity | 6'498 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 552 kW / 751 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 24.7 / 10.7 / 16 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 370 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 549'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.