Leasing dès 508 CHF - Véhicule Suisse - Garantie 12 Mois - 4Pneus Hiver Inclus - Service Gratuit Mercedes Jusqu'à 100'000km
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'168 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1MH417 |
| Car-Nr. | 106788 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 24'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 206 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 52'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.