Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'660 kg |
| Kerb weight | 1'305 kg |
| Type approval number | 1HC509 |
| Chassis Number (VIN) | NLHBN81GGPZ482533 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 30'700 |
| Price | CHF 26'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.