VETERANENFAHRZEUG / TOP ZUSTAND / SCHÖNE FARBKOMBINATION / MIT PORSCHE ZERTIFIKAT / VIELE WEITERE 911ER AUF ELITE-ZUZWIL.CH
| Body style | convertible |
| First registration date | 12.1986 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'210 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Cubic capacity | 3'163 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 99'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.